Ranking Series

Completed

28 November 2018
Stage list
Select a stage, display matches and ranking
Type Format
Qualif #1 (64 -> 30) Single-Elimination 256
Qualif #2 (4 -> 2) Double-Elimination 120
Final Double-Elimination 60
Winners Round 1 Top 64 Winners Round 2 Top 48 Winners Round 3 Top 24 Winners Quarter-final Top 12 Winners Semi-final Top 6 Winners Final Top 3 Grand Final (Set 1) Top 2 Grand Final (Set 2) Top 2
 
1
PASHINA Anna (RUS) [1] 
Bye
2
PUREVSUREN Buyankhishig (AZE) [14]  1
SIKIC Tena (CRO)  0
3
TEMELKOVA Betina (ISR)  1
SAGITOVA Galiya (RUS)  0
4
GALBADRAKH Otgontsetseg (KAZ)  1
GANBAATAR Narantsetseg (MGL)  0
5
DOLGOVA Irina (RUS)  1
KUZNETSOVA Alesya (RUS)  0
6
KELMENDI Fjolla (KOS)  0
CHEN Chin-Ying (TPE)  1
7
CHISTANOVA Sofia (RUS)  1
GUAN Huanmin (CHN) [6]  0
8
XIONG Yao (CHN)  1
BEZALEL Ariel (ISR)  0
9
BATTAMIR Khorloo (MGL)  1
RAJABOVA Maxfuza (UZB)  0
10
LIU Liping (CHN) [5]  1
GIUFFRIDA Odette (ITA)  0
11
AIAKINA Tatiana (RUS) [2]  1
KUBEEVA Mukaddas (UZB)  0
12
MINSKER Noa (ISR)  0
CSERNOVICZKI Eva (HUN)  1
13
LIN Chen-Hao (TPE)  0
JEONG Bokyeong (KOR)  1
14
MALCA Tamar (ISR)  1
SZABO Katinka (HUN)  0
15
PERSIDSKAIA Mariia (RUS)  1
SULTANBEKOVA Saltanat (KAZ)  0
16
Bye
BISHRELT Khorloodoi (MGL) 
17
MUNKHBAT Urantsetseg (MGL) 
Bye
18
OH Yeunju (KOR)  0
HUANG Jianni (CHN) [11]  1
19
GANBOLD Gantsetseg (MGL)  1
BEHIN Matea (CRO)  0
20
CHUANG Hsiu-ju (TPE)  0
KUTSENKO Aigul (RUS)  1
21
ADIYASAMBUU Tsolmon (MGL)  1
PARK Yeejin (KOR)  0
22
KALETA Aleksandra (POL)  0
PAVLENKO Anastasia (RUS)  1
23
BILODID Daria (UKR)  1
ULRICH Mira (GER)  0
24
PAN Minyi (CHN) [8]  0
LI Yanan (CHN)  1
25
KAZARINA Yulia (RUS)  1
BABINYAN Zarina (RUS) [24]  0
26
UNGUREANU Monica (ROU)  0
BOBRIKOVA Daria (RUS)  1
27
BAATAR Munkhjargal (MGL) [20]  1
STOJADINOV Andrea (SRB)  0
28
TONAKI Funa (JPN)  1
CHINTOGTOKH Azzaya (MGL)  0
29
BUDESCU Ana (MDA) [13]  0
GILIAZOVA Sabina (RUS)  1
30
DOLGIKH Ekaterina (RUS) [15]  0
ERDENEBAT Bazarragchaa (AZE) [10]  1
31
KRASNIQI Distria (KOS)  0
KANG Yujeong (KOR)  1
32
Bye
ERDENETSOGT Gerelmaa (MGL) 
 
33
PASHINA Anna (RUS) [1]  0
PUREVSUREN Buyankhishig (AZE) [14]  1
34
TEMELKOVA Betina (ISR)  1
GALBADRAKH Otgontsetseg (KAZ)  0
35
DOLGOVA Irina (RUS)  1
CHEN Chin-Ying (TPE)  0
36
CHISTANOVA Sofia (RUS)  1
XIONG Yao (CHN)  0
37
BATTAMIR Khorloo (MGL)  1
LIU Liping (CHN) [5]  0
38
AIAKINA Tatiana (RUS) [2]  0
CSERNOVICZKI Eva (HUN)  1
39
JEONG Bokyeong (KOR)  0
MALCA Tamar (ISR)  1
40
PERSIDSKAIA Mariia (RUS)  0
BISHRELT Khorloodoi (MGL)  1
41
MUNKHBAT Urantsetseg (MGL)  11
HUANG Jianni (CHN) [11]  0
42
GANBOLD Gantsetseg (MGL)  10
KUTSENKO Aigul (RUS)  1
43
ADIYASAMBUU Tsolmon (MGL)  1
PAVLENKO Anastasia (RUS)  0
44
BILODID Daria (UKR)  1
LI Yanan (CHN)  0
45
KAZARINA Yulia (RUS)  1
BOBRIKOVA Daria (RUS)  10
46
BAATAR Munkhjargal (MGL) [20]  0
TONAKI Funa (JPN)  1
47
GILIAZOVA Sabina (RUS)  0
ERDENEBAT Bazarragchaa (AZE) [10]  1
48
KANG Yujeong (KOR)  0
ERDENETSOGT Gerelmaa (MGL)  1
 
49
PUREVSUREN Buyankhishig (AZE) [14]  0
TEMELKOVA Betina (ISR)  1
50
DOLGOVA Irina (RUS)  1
CHISTANOVA Sofia (RUS)  0
51
BATTAMIR Khorloo (MGL)  10
CSERNOVICZKI Eva (HUN)  0
52
MALCA Tamar (ISR)  0
BISHRELT Khorloodoi (MGL)  1
53
MUNKHBAT Urantsetseg (MGL)  10
GANBOLD Gantsetseg (MGL)  0
54
ADIYASAMBUU Tsolmon (MGL)  0
BILODID Daria (UKR)  1
55
BOBRIKOVA Daria (RUS)  1
TONAKI Funa (JPN)  0
56
ERDENEBAT Bazarragchaa (AZE) [10]  0
ERDENETSOGT Gerelmaa (MGL)  10
 
57
TEMELKOVA Betina (ISR)  0
DOLGOVA Irina (RUS)  1
58
BATTAMIR Khorloo (MGL)  0
BISHRELT Khorloodoi (MGL)  1
59
MUNKHBAT Urantsetseg (MGL)  10
BILODID Daria (UKR)  0
60
BOBRIKOVA Daria (RUS)  1
ERDENETSOGT Gerelmaa (MGL)  10
 
61
DOLGOVA Irina (RUS)  0
BISHRELT Khorloodoi (MGL)  11
62
MUNKHBAT Urantsetseg (MGL)  1
ERDENETSOGT Gerelmaa (MGL)  0
 
63
BISHRELT Khorloodoi (MGL)  0
MUNKHBAT Urantsetseg (MGL)  10
 
64
MUNKHBAT Urantsetseg (MGL)  1
CHINTOGTOKH Azzaya (MGL)  0
 
65
Winner of 64
Loser of 64

Losers Round 1 Top 64 Losers Round 2 Top 48 Losers Round 3 Top 32 Losers Round 4 Top 24 Losers Round 5 Top 16 Losers Round 6 Top 12 Losers Round 7 Top 8 Losers Round 8 Top 6 Losers Round 9 Top 4 Losers Final Top 3
 
66
Bye
SIKIC Tena (CRO) 
67
SAGITOVA Galiya (RUS)  0
GANBAATAR Narantsetseg (MGL)  1
68
KUZNETSOVA Alesya (RUS)  1
KELMENDI Fjolla (KOS)  0
69
GUAN Huanmin (CHN) [6]  0
BEZALEL Ariel (ISR)  1
70
RAJABOVA Maxfuza (UZB)  1
GIUFFRIDA Odette (ITA)  0
71
KUBEEVA Mukaddas (UZB)  1
MINSKER Noa (ISR)  10
72
LIN Chen-Hao (TPE)  1
SZABO Katinka (HUN)  0
73
SULTANBEKOVA Saltanat (KAZ) 
Bye
74
Bye
OH Yeunju (KOR) 
75
BEHIN Matea (CRO)  0
CHUANG Hsiu-ju (TPE)  1
76
PARK Yeejin (KOR)  1
KALETA Aleksandra (POL)  0
77
ULRICH Mira (GER)  0
PAN Minyi (CHN) [8]  1
78
BABINYAN Zarina (RUS) [24]  1
UNGUREANU Monica (ROU)  0
79
STOJADINOV Andrea (SRB)  0
CHINTOGTOKH Azzaya (MGL)  10
80
BUDESCU Ana (MDA) [13]  1
DOLGIKH Ekaterina (RUS) [15]  0
81
KRASNIQI Distria (KOS) 
Bye
 
82
KANG Yujeong (KOR)  1
SIKIC Tena (CRO)  0
83
GILIAZOVA Sabina (RUS)  0
GANBAATAR Narantsetseg (MGL)  10
84
BAATAR Munkhjargal (MGL) [20]  1
KUZNETSOVA Alesya (RUS)  0
85
KAZARINA Yulia (RUS)  0
BEZALEL Ariel (ISR)  1
86
LI Yanan (CHN)  1
RAJABOVA Maxfuza (UZB)  0
87
PAVLENKO Anastasia (RUS)  1
MINSKER Noa (ISR)  0
88
KUTSENKO Aigul (RUS)  1
LIN Chen-Hao (TPE)  0
89
HUANG Jianni (CHN) [11]  1
SULTANBEKOVA Saltanat (KAZ)  0
90
PERSIDSKAIA Mariia (RUS)  1
OH Yeunju (KOR)  0
91
JEONG Bokyeong (KOR)  0
CHUANG Hsiu-ju (TPE)  1
92
AIAKINA Tatiana (RUS) [2]  1
PARK Yeejin (KOR)  0
93
LIU Liping (CHN) [5]  1
PAN Minyi (CHN) [8]  0
94
XIONG Yao (CHN)  1
BABINYAN Zarina (RUS) [24]  0
95
CHEN Chin-Ying (TPE)  0
CHINTOGTOKH Azzaya (MGL)  1
96
GALBADRAKH Otgontsetseg (KAZ)  1
BUDESCU Ana (MDA) [13]  0
97
PASHINA Anna (RUS) [1]  1
KRASNIQI Distria (KOS)  0
 
98
KANG Yujeong (KOR)  1
GANBAATAR Narantsetseg (MGL)  10
99
BAATAR Munkhjargal (MGL) [20]  1
BEZALEL Ariel (ISR)  0
100
LI Yanan (CHN)  0
PAVLENKO Anastasia (RUS)  1
101
KUTSENKO Aigul (RUS)  10
HUANG Jianni (CHN) [11]  0
102
PERSIDSKAIA Mariia (RUS)  1
CHUANG Hsiu-ju (TPE)  0
103
AIAKINA Tatiana (RUS) [2]  1
LIU Liping (CHN) [5]  0
104
XIONG Yao (CHN)  0
CHINTOGTOKH Azzaya (MGL)  10
105
GALBADRAKH Otgontsetseg (KAZ)  1
PASHINA Anna (RUS) [1]  10
 
106
MALCA Tamar (ISR)  0
GANBAATAR Narantsetseg (MGL)  1
107
CSERNOVICZKI Eva (HUN)  0
BAATAR Munkhjargal (MGL) [20]  1
108
CHISTANOVA Sofia (RUS)  1
PAVLENKO Anastasia (RUS)  0
109
PUREVSUREN Buyankhishig (AZE) [14]  0
KUTSENKO Aigul (RUS)  1
110
ERDENEBAT Bazarragchaa (AZE) [10]  10
PERSIDSKAIA Mariia (RUS)  1
111
TONAKI Funa (JPN)  0
AIAKINA Tatiana (RUS) [2]  1
112
ADIYASAMBUU Tsolmon (MGL)  0
CHINTOGTOKH Azzaya (MGL)  1
113
GANBOLD Gantsetseg (MGL)  10
PASHINA Anna (RUS) [1]  0
 
114
GANBAATAR Narantsetseg (MGL)  0
BAATAR Munkhjargal (MGL) [20]  1
115
CHISTANOVA Sofia (RUS)  1
KUTSENKO Aigul (RUS)  10
116
ERDENEBAT Bazarragchaa (AZE) [10]  0
AIAKINA Tatiana (RUS) [2]  1
117
CHINTOGTOKH Azzaya (MGL)  1
GANBOLD Gantsetseg (MGL)  0
 
118
BILODID Daria (UKR)  1
BAATAR Munkhjargal (MGL) [20]  0
119
BOBRIKOVA Daria (RUS)  0
KUTSENKO Aigul (RUS)  1
120
TEMELKOVA Betina (ISR)  1
AIAKINA Tatiana (RUS) [2]  10
121
BATTAMIR Khorloo (MGL)  0
CHINTOGTOKH Azzaya (MGL)  1
 
122
BILODID Daria (UKR)  1
KUTSENKO Aigul (RUS)  10
123
AIAKINA Tatiana (RUS) [2]  0
CHINTOGTOKH Azzaya (MGL)  1
 
124
DOLGOVA Irina (RUS)  1
KUTSENKO Aigul (RUS)  0
125
ERDENETSOGT Gerelmaa (MGL)  1
CHINTOGTOKH Azzaya (MGL)  10
 
126
DOLGOVA Irina (RUS)  0
CHINTOGTOKH Azzaya (MGL)  10
 
127
BISHRELT Khorloodoi (MGL)  1
CHINTOGTOKH Azzaya (MGL)  10